כלי ה-Switch to Android, אותו מפתחת גוגל (Google) כפתרון להעברת מידע נוח ופשוט ממכשירי האייפון של אפל לאנדרואיד, צפוי להגיע עם פיצ’ר שימושי במיוחד בעבור משתמשי אפל המאחסנים את התמונות והסרטונים שלהם בענן ה-iCloud, ויאפשר העברה ישירה שלהם אל שירות ה-Google Photos של גוגל, כך עולה מניתוח קוד גרסת הפיתוח של האפליקציה שנעשה על ידי אתר 9to5google.

אחד החסמים הגדולים ביותר במעבר בין מכשירי הסלולר הוא הצורך בהעברה של המידע בין מכשירים, דבר שקשה במיוחד כאשר מדובר במעבר בין מכשיר אנדרואיד ל-iOS ולהפך.

בעוד שקיימות אפליקציות יעודית כמו Smart Switch של סמסונג למכשירי החברה או תוכנות צד ג’ כמו Copy My Data, גוגל בניגוד לאפל שהציגה את כלי ה-Move to iOS עוד ב-2015 עדיין לא הציגה כלי יעודי וכללי למכשירי האנדרואיד.

כלי ה-Switch to Android של גוגל צפוי לאפשר ייבוא תמונות מ-iCloud ל-Google Photos

הדבר צפוי להשתנות בעתיד הקרוב עם ההשקה של אפליקציית ה-Switch to Android של גוגל, שנמצאת עדיין בפיתוח ונועדה לתת מענה בעבור כלל משתמשי האנדרואיד החדשים העוברים ממכשירי אייפון.

ניתוח קוד של אפליקציית ה-Data Restore Tool מעיד על האפליקציה שתושק בסופו של דבר כ-Switch to Android, ומציג אפשרות להעברת המידע באמצעות חיבור ישיר בין המכשירים עם כבל ישיר, זאת בנוסף לפיצ’ר קריטי למדי בגרסה 1.0.430697386, המצביע על כך כי האפליקציה תאפשר גם העברה של תמונות ישירות מחשבון ה-iCloud אל שירות ה-Google Photos של גוגל.

בעוד שלא ידוע מתי גוגל תשיק בסופו של דבר את כלי ה-Switch to Android החדש שלה, הימצאותו של פתרון רשמי להעברת מידע בין מכשירי האייפון לאנדרואיד צפויה להקל מאוד על המעבר של משתמשים חדשים בין הפלטפורמות, כאשר האפשרות להעברת מדיה בין iCloud ו-Google Photos תקל עוד יותר על המשתמשים שמאחסנים מידע בענן של אפל ולא קיבלו מענה פשוט למעבר המדיה שלהם עד כה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.